Działanie detektorów wycieków


Aquarius-Spectrum

jest liderem technologicznym w takich obszarach jak:
✔ Detekcja wycieków w rurociągach w trybie online
✔ Stały monitoring sieci wodociągowych
✔ Zapewnienie wysokiego poziomu działania systemu wodociągowego i jego utrzymania
✔ Zaawansowane narzędzia dla niedrogiego planowania.

Kompleksowe, opatentowane rozwiązanie Aquarius-Spectrum jest w stanie monitorować całą sieć dystrybucji wody i wysyłać pełną, graficzną prezentację zarówno aktualnych jak i przeszłych danych oraz statystyk z każdego miejsca usterki.
Aquarius Spectrum oferuje dwie odmienne linie produktów, które zmieniają zwykłe rurociągi w urządzenia monitorowane internetowo:


Jak działają detektory wycieków?

  • Detektor wycieków AQS-SYS z czujnikami stacjonarnymi

  • Detektor wycieków w postaci aplikacji iQuarius

AQS-SYS ze stałymi czujnikami jest rozwiązaniem bazującym na codziennym monitoringu akustycznym przy użyciu skorelowanych sensorów dla detekcji i lokalizacji, przy czym każdy z czujników pokrywa średnio 500 metrów rurociągu. Detekcja AQS-SYS poprzez korelację lokalizuje wycieki już od najmniejszych otworów (średnica 1,5 mm/ 1/16”) ...

Aplikacja i widget iQuariusTM przeznaczona na smartfony pozwala na łatwe rozpoznanie, wykrywanie wycieków oraz ich precyzyjną lokalizację przy użyciu nowej technologii korelacji dźwiękowej. Jest to pierwszy na rynku profesjonalny czujnik akustyczny wykorzystujący telefon z ekranem dotykowym, zawierający także system analityczny w chmurze internetowej. ...


Nowatorska metoda lokalizacji wycieków:

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat detekcji wycieków przy użyciu produktów Aquarius-Spectrum, który pojawił się w miesięczniku branżowym INSTAL (nr 5/2016):